5 sposobów jak zahipnotyzować klienta, aby więcej kupował

sie 13, 2020Poradnik

W tym artykule powiem Ci jak wpłynąć na Klienta, aby kupował więcej i częściej. Uwaga, te sposoby działają też na ludzi w życiu osobistym!

Większość firm ma słabe wyniki sprzedaży, ponieważ patrzy na sprzedawanie z niewłaściwym założeniem. Generalnie ludzie postrzegają tę czynność jako przekonywanie innych do robienia czegoś, na co w gruncie rzeczy ci nie mają ochoty. Jest to oczywiście destrukcyjne podejście, które na dłuższą metę się nie sprawdza.

W sprzedaży najważniejsze jest dostrzeżenie czego ktoś potrzebuje i zaoferowanie mu pomocy w osiągnięciu jego celu. Czyli sprzedaż to nie otrzymywanie czegoś (pieniędzy?) od kogoś, tylko dawanie wartości od siebie.

Tak postrzegana sprzedaż hipnotyzuje… A teraz niespodzianka. Nie ma skuteczniejszej możliwości hipnotycznego wpływania na ludzi.

OK, ale miało być pięć sposobów jak zahipnotyzować klienta, oto one:

1. Dawaj więcej niż obiecujesz!
Do każdego zakupu dorzucaj bonusy. Niech produkt/usługa będzie lepsza niż obiecywałeś/aś w reklamie. Niech wartość produktu będzie adekwatna do ceny.

2. Słuchaj i pytaj czego potrzebują klienci i im to dawaj
Poszukaj (np. na facebooku u konkurencji – na dole masz bezpłatny kurs jak to zrobić) czego szukają i czego potrzebują Twoi potencjalni klienci. Kiedy będziesz to wiedzieć to albo dopasuj swój produkt pod te potrzeby (chociażby eksponując odpowiednie korzyści i cechy w Twoich reklamach bądź dodając jakieś inne opcje do produktu lub usługi) albo dostarcz im inny produkt, którego się domagają.
Możesz też przygotować ankietę i w niej zapytać dotychczasowych klientów czego im potrzeba.

3. Dopracuj swój produkt bądź usługę
Powiem tak. Jeśli będziesz sprzedawać szajs, to nie pomoże żaden, nawet najlepszy kurs. Twój produkt lub usługa ma być na najwyższym poziomie!

4. Dotrzymuj obietnic
Jeśli coś naobiecujesz w reklamie to dotrzymaj słowa. Jeśli ja obiecam w kursie, że daję gwarancję pozyskania dzięki niemu nowego klienta to to musi być fakt. Jeśli produkt jest pralką to niech nie będzie lodówką 🙂 Ludzie cenią swoje pieniądze i czas. Jeśli się na Tobie zawiodą to już nie wrócą…

5. Zawęź grupę odbiorców przy puszczaniu reklam
Targetuj reklamę do jak najwęższego grona odbiorców. Nie ważne że myślisz że Twój produkt lub usługa są dla wszystkich. Pogódź się z tym, że nie, nie są. Im wcześniej to zrozumiesz tym szybciej przestaniesz marnować pieniądze na reklamę do wszystkich i tym szybciej zaczniesz zarabiać większe pieniądze.

Takie podejście zawsze sprawdzało się w moim biznesie. Do dzisiaj mam klientów, z którymi zaczynałem pracować 10, a nawet 14 lat temu. Ale dodam jeszcze bonusowy punkt, który powinieneś/aś zapamiętać na całe życie:

6. O konkurencji mów tylko dobrze albo wcale
Nie krytykuj konkurencji. Jeśli Ty nie możesz wykonać jakiejś usługi to poleć kogoś, o kim wiesz, że wykona ją w 100% na błysk. Klient będzie to pamiętał i będzie Ci wdzięczny, że mu pomogłeś/aś. Nie słuchaj “guru od marketingu” którzy mówią, że nie wolno odsyłać do konkurencji.

Czy te zasady zadziałają też w życiu osobistym? TAK! Ubogacaj życie innych, a zobaczysz co się stanie. Jak ubogacać życie innych? Uśmiechaj się zamiast narzekać na wszystko dookoła. Dziękuj za każdą najdrobniejszą przysługę czy otrzymany podarek. Chwal za każdy mały sukces jaki dostrzeżesz u drugiego człowieka.

PS. Będzie mi bardzo miło jeśli ZOSTAWISZ KOMENTARZ lub dasz LAJKA pod tym artykułem 😉

Z pozdrowieniami,

Mateusz “Teo” Janusz

Chcesz zamówić stronę lub kampanię marketingową?

Jeśli chcesz zamówić usługę lub dopytać o szczegóły zadzwoń lub napisz:

t. 606 35 35 90

e. webtemplarcom@gmail.com

WebTemplar.com jest częścią:

TEOLOOGY Sp. z o.o.
ul. Samuela Bogumiła Lindego 1C
30-148 Kraków

KRS: 0000933495
NIP 6772471062
REGON 52047802900000

Tworzenie stron internetowych oraz projektowanie kampani marketingowych, które pozyskują nowych klientów i sprzedają więcej tym już pozyskanym.

Kontakt

t. 606 35 35 90
e. webtemplarcom@gmail.com

WebTemplar.comTM
TEOLOOGY Sp. z o.o.
ul. Lindego 1C
30-148 Kraków
KRS: 0000933495
NIP: 6772471062